jak poruszać się po mieście?

Komunikacja miejska

Poruszanie się po Szczecinie ułatwia komunikacja miejska w postaci wielu połączeń tramwajowych i autobusowych. Studenci posiadający ważną legitymację studencką korzystają z 50% zniżki na komunikację.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na każdym przystanku oraz na stronie internetowej Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej

Linie tramwajowe oznaczone są numerami od 1 do 12.

Linie autobusowe zwykłe oznaczone są numerami od 51 do 124.

Linie autobusowe dziennie pospieszne oznaczone są literami A-G.

Linie autobusowe nocne oznaczone są numerami od 521 do 536.

Bilety na przejazd dostępne są w każdym kiosku i bezpośrednio w kasach biletowych ZDiTM. Dostępne są również biletomaty usytuowane na przystankach oraz w pojazdach komunikacji miejskiej.

Pamiętaj!!! Bilety sprzedawane w biletomatach w pojazdach są biletami skasowanymi. Bilety zakupione w kioskach czy biletomatach stacjonarnych należy skasować bezpośrednio po wejściu do pojazdu.

Biletomaty stacjonarne umożliwiają korzystanie z następujących funkcji:

• doładowanie biletów okresowych,

• zakup i doładowanie kart SKA na okaziciela,

• informacje o karcie (ostatnie operacje na karcie, termin ważności biletów okresowych),

• sprzedaż biletów jednorazowych czasowych (bilety do skasowania w pojeździe),

• informacja pasażerska: rozkład jazdy, cennik biletów.

Biletomaty obsługują płatność kartami płatniczymi, bilonem, banknotami oraz e-portmonetką.

BIKE-S – szczeciński rower miejski SRM...

...to alternatywna forma komunikacji, środek transportu umożliwiający szybkie poruszanie się po Szczecinie. Rowerzyści mają do dyspozycji ponad 80 stacji, w części zlokalizowanych również w okolicach ZUT-u.

Szczegółowe informacje dotyczące Szczecińskiego Roweru Miejskiego, cennik, wykaz stacji dostępny jest na stronie internetowej SRM.